• Dôležitý oznam!

prevádzka  materskej školy počas školských jarných prázdnin (od 4.3. - do 8.3.2024) sa neuskutoční z dôvodu vysokej chorobnosti detí. Opäť sa stretneme v materskej škole dňa 11.3. 2024 (pondelok).

Ďakujeme za pochopenie a želáme všetkým skoré uzdravenie.

• Pochovávanie basy

• V dnešný slnečný deň sme sa spevom a hrou na hudobných nástrojoch lúčili s fašiangovým obdobím, "pochovali sme basu" . Deti sa oboznámili so zvykmi a tradíciami v minulosti.

• Karneval v MŠ

• Dnes sa u nás v materskej škole konal karneval. Deti sa  predstavili v krásnych, originálnych maskách, užili sme si spoločnú fašiangovú zábavu a  na záver sme si pochutnali na ovocnej hostinke, ktorá bola zabezpečená zo ZRŠ. Ďakujeme!

• Pozvánka na Oldies disco party

• Milí rodičia a priatelia,

ZS s MŠ Úľany nad Žitavou a Rada Rodičov Vás strdečne pozývajú na Oldies disco party, ktorá sa koná dňa 20.1.2024 (sobota) v Kultúrnom centre v Úľanoch nad Žitavou. Všetky potrebné informácie a záväzné prihlášky nájdete v prílohe. Prihlášky budú k dispozícii aj v papierovej forme v materskej škole. V prípade ďalších otázok kontaktujte p. Borovicovú.

• dovoľte nám zaželať Vám v Novom roku pevné zdravie, mnoho šťastia, veľa lásky, pohody a úspechov.

Stretneme sa v materskej škole dňa 8.1.2024. Pripomíname, že bude treba uhradiť "školné" do 10.1.2024. Ďakujeme.

• CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

•

rozhodnutím RÚVZ Nové Zámky z dôvodu zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení, chrípky a chrípke podobných ochorení

bude Materská škola uzatvorená od 19.12.2023 (utorok) do 22.12.2023 (piatok).

Nástup do Materskej školy je 8.1.2024 (pondelok).

Strava v školskej jedálni je pre všetkých odhlásená automaticky.

Mgr.Oksana Ostrožlíková, riaditeľka ZŠ s MŠ

• Mikuláš v MŠ

• Dnes 6.12.2023 do našej MŠ zavítal Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi. Deti ich srdečne privítali, krásne im zarecitovali a zaspievali. Mikuláš ich odmenil plným balíčkom dobrôt. Deti sa rozlúčili a prisľúbili im, že budú poslušné, aby ich mohol obdarovať aj na budúci rok.

V mene detičiek sa chceme poďakovať rodičom detí z MŠ, pánovi Hindickému, a tiež kolektívu školskej jedálni za príjemné prekvapenie.

• OZ Bociania škôlka

•

OZ Bociania škôlka srdečne ďakuje všetkým rodičom a priateľom školy, ktorí sa pričinili akoukoľvek pomocou, či už napečením, zorganizovaním, alebou kúpou vianočného pečiva na Mikulášskych trhoch.

Finančný výťažok pomôže  Vašim deťom rozžiariť úsmev a radosť na ich tvári.

Veríme, že i do budúcna sa stretneme s podobnou ochotou a spoluprácou.

ĎAKUJEME!

• Oznam pre rodičov!

• Dňa 2.12.2023 sa budú konať Mikulášske trhy na obecnom úrade. V rámci OZ Bociania škôlka by sme chceli ponúknuť za dobrovoľný príspevok vianočné pečivo. Preto Vás prosíme o upečenie jedného druhu vianočného pečiva. Napečené pečivo prineste do MŠ dňa 30.11.2023 ( vo štvrtok).

Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu.

• POĎAKOVANIE !

• Chceli by sme sa v mene detí v materskej škole, poďakovať rodine Helenky Heczkovej a Obecnému úradu Úľany nad Žitavou, ktorí nám venovali krásne vyrezávané lavičky.

Ďakujeme!

Mgr. Alžbeta Borovicová, zástupkyňa MŠ

dňa 14.11.2023 (utorok) o 9:00 hod. príde do materskej školy fotograf, kto by mal ešte záujem o fotenie, môže sa ešte zapísať. Fotografovať sa môžu aj so súrodencom. Deti si vhodne oblečte a nezabudnite na náhradné oblečenie. Ďakujeme!

• Ponožkový október 2023

• Naši škôlkari zo ZŠ s MŠ Úľany nad Žitavou sa v spolupráci s Domom charity sv. Rafaela v Nitre prvýkrát zapojili do charitatívnej zbierky ponožiek určeným pre ľudí bez domova, ktorú vyhlásilo OZ Podaj ďalej. Darovali sme ponožky ľubovoľnej veľkosti a farby. Aspoň takto pomôžeme zmierniť pocit chladu ľuďom bez domova. Všetkým darcom srdečne ĎAKUJEME.

• Triedne rodičovské združenie ŽABKY

• Dňa 2.11.2023, t.j. vo štvrtok sa uskutoční v materskej škole v triede ŽABKY o 15,30 hod. triedne rodičovské združenie.

Srdečne pozývame všetkých rodičov zo žabkovej triedy.

Tešíme sa na Vás.

• Prerušenie prevádzky MŠ počas jesenných prázdnin

oznamujeme Vám, že na základe Vami prejaveného záujmu o prevádzku Materskej školy a na základe vysokej chorobnosti detí, prevádzka Materskej školy bude prerušená v dňoch  30.10. a 31.10. 2023.

Prevádzka bude pokračovať v riadnom režime od 2.11. 2023.