• Deň jablka

• Počasie nám prialo, tak sme si vonku urobili "jablčkový deň". Deti jabĺčka krájali, odšťavovali, sušili, ochutnávali. Vzdelávacie aktivity boli prispôsobené dnešnému dňu. Deti si tento deň užili.

• Plavecký výcvik 5.deň

• Na záver plaveckého výcviku deti s radosťou predviedli, čo sa naučili počas celého týždňa. Pani trénerky ich pochválili a odovzdali im "mokré vysvedčenie". Všetkým zúčastneným ďakujeme!

• Plavecký výcvik 3.deň

• Naši Bociani rýchlo napredujú, pani trénerky sa nestačia čudovať. Dnešná známka bola 1 s hviezdičkou. Dnes si vyskúšali splývanie s vodou, skákali do plaveckého bazéna s ponorom. Každý deň sa tešia viac a viac, čo nové sa naučia.Tešíme sa na ďalší deň...

• Plavecký výcvik -2.deň

• Dnešný deň začal rozcvičkou v plaveckom bazéne. Deti dnes zapájali do plávania ruky a nohy- v štýle kraul. Na záver sa šmýkali na "šmýkalke" s cieľom ponoriť sa pod vodu.

• Plavecký výcvik

• Napriek nepriaznivému počasiu sme si dnešný deň užili na plavárni. Deti sa oboznámili s plaveckým bazénom, zvládli to bravúrne. Dosýtosti sa vyšantili v malom relaxačnom bazéne. Pani trénerky ich pochválili a už sa tešíme na ďalší deň.

• Deň mlieka

• Dňa 27.9.2023 sme si aj my, v spolupráci s našou školskou jedálňou, pripomenuli rôznymi celodennými aktivitami  Deň mlieka v školách.

• Návšteva železničnej stanice

• Pri príležitosti Dňa železničiarov sme navštívili železničnú stanicu. Prezreli sme si priestory čakárne, dopravnú kanceláriu, kde nás  pani výpravkyňa oboznámila so zariadením, na ktorom sa riadi chod vlakov. Potom sme na peróne čakali na prechod rýchlika, kde im pán rušňovodič zatrúbil, z čoho mali deti nesmiernu radosť.

• Výstava ovocia a zeleniny v ZŠ

• Navštívili sme našu základnú školu, kde si mohli prezrieť krásne jesenné výtvory, dary a plody záhrad a sadov, ktoré priniesli žiaci našej základnej školy. Výstava sa nám veľmi páčila.

dnes bol v aplikácii STRAVACZ vystavený predpis na úhradu stravy za mesiac október. Aby ste videli Váš konečný zostatok k úhrade, je potrebné sa prekliknúť v položke HISTÓRIA ružovou šípkou doprava na mesiac október.

Predpis je splatný do 20. 09. 2023, t. j. mesačne vopred podľa VZN obce Úľany nad Žitavou č. 9/2023.

ĎAKUJEME ŠJ

• OZNAM PRE RODIČOV

• ZŠ s MŠ Úľany nad Žitavou oznamuje rodičom detí v materskej škole, že sa uskutoční rodičovské združenie dňa 24.8.2023 o 15:30 hod. v budove materskej školy.

Tešíme sa na Vás!

nakoľko sa nám blíži nový školský rok, dovoľte aby sme Vám oznámili, že sa blíži aj splatnosť predpisu k úhrade za stravovanie v ŠJ za mesiac september.

Predpis na mesiac september je nasledovný:

suma za celodenné stravovanie v MŠ (desiata, obed, olovrant) je 2,10 eur x 19 dní mesiaca september = 39,90 eur + 8 eur réžia = spolu 47,90 eur

suma za poldenné stravovanie v MŠ (desiata, obed) je 1,70 eur x 19 dní mesiaca september = 32,30 eur

+ 8 eur réžia = spolu 40,30 eur

PREDŠKOLÁCI:

Celková suma za mesiac je pre predškolákov ponížená o sumu dotácie 1,40 eur x 19 dní v mesiaci september. Túto sumu 26,60 eur poprosím odrátať.

V prípade neodhlásených obedov, bude dotácia zamietnutá a obed spätne doplatí rodič.

Splatnosť najneskôr 25.8.2023

ĎAKUJEME a v prípade otázok nás kontaktujte na t.č. 0910 633 088

• Naša cesta s tablom

• Naši predškoláci zaniesli tablo do priestorov cukrárne. Cesta bola veselá, deti si spievali a básnili básničky. Na záver dostali od pani učiteliek sladké prekvapenie.

• Show de Tom v našej materskej škole

• Dnes do našej materskej školy zavítal šašo Tomík, ktorý deti zabával celé predpoludnie. Užili si bublinovú párty s diskotékou, naučili sa rôzne kúzelnícke triky a na záver si odniesli "balónové prekvapenie."

• Hasiči a záchranári

• V piatok do našej materskej školy zavítali hasiči a záchranári, ktorí deťom priblížili svoju profesiu. Deti si tento deň užili, čo vidieť aj na ich rozžiarených očkách.

Veľmi radi by sme sa chceli poďakovať za všetky sponzorské dary a občerstvenie pre deti, ktoré im spestrili deň.

ĎAKUJEME !

• Oznam o plánovanej odstávke elektrickej energie

informujeme Vás o plánovanej odstávke elektriny dňa 17.5.2023.

Odstávku elektriny kvôli údržbe zariadení uskutočňuje spoločnosť Západoslovenská distribučná, a. s., ako prevádzkovateľ distribučnej sústavy.

Prevádzka v Materskej škole je zabezpečená, napriek tomu zvážte pobyt Vášho dieťaťa v tento deň.

Mgr.Oksana Ostrožlíková, riaditeľka ZŠ s MŠ

• Oznam pre rodičov

oslava Dňa matiek sa uskutoční v nedeľu dňa 14.5.2023 (čas upresníme) na obecnom úrade, kde vystúpi len trieda Bocianov.

Z dôvodu vysokej chorobnosti (trieda Žabky) sa plánovaná oslava Dňa matiek v materskej škole neuskutoční.