• Výlet do Branova

• Dňa 7.6.2022, t.j. v utorok sa zúčastnia deti materskej školy poldňového výletu na Gazdovský dvor do Branova.

Čas odchodu 8,30 hod. z materskej školy.

Deti sa ráno nadesiatujú v MŠ, obed je tiež zabezpečený v materskej škole.

Spôsob dopravy autobusom KINDER.

Cestovné náklady sú hradené z pokladne ZRŠ.

Zabaľte deťom do ruksaku pitný režim a malé občertvenie v podobe ovocia  a sladkosti.

Zabezpečte deťom vhodný odev a obuv podľa počasia.

Prosíme zákonného zástupcu dieťaťa o potvrdenie informovaného súhlasu svojim podpisom, ktoré Vám umožnia pani učiteľky v triede Bocianov a Žabiek.

Ďakujeme!

• Asfaltovanie chodníka.

• Prosíme rodičov, aby  v priebehu dňa 27.5.2022, t.j. piatok, neparkovali s autami pred materskou školou, nakoľko sa bude asfaltovať chodník.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

• Trieda Žabiek.

• Téma o Slovensku   priniesla  deťom opäť nové poznatky a zážitky a  zároveň nás zaviedla   až do čias dávno minulých, keď žili na hradoch a zámkoch  králi, dvorní šašovia, princovia  a princezné. Táto hra sa nám veľmi páčila.

• Fotografovanie detí.

• Vážení rodočia,

dňa 19.5. (vo štvrtok) sa budú fotiť deti z triedy Bocianov.

Dňa 20.5. (piatok) sa budú fotiť deti z triedy Žabiek.

Pripravte si deti a bližšie informácie Vám podá pani Májeková.

• "BRIGÁDA"

• Dnešný deň sme využili naplno. Zasadili sme si rôzne bylinky a upravili areál v MŠ, mali sme šikovných pomocníkov.

• Usmernenie k prijímaniu detí do MŠ

• Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku; výnimočne možno prijať dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku. Pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov veku do 31. augusta 2021 je predprimárne vzdelávanie povinné.

Riaditeľ žiadnej materskej školy zaradenej v sieti škôl a školských zariadení (bez ohľadu na jej zriaďovateľa), nemôže odmietnuť prevziať od rodiča žiadosť, a to ani v prípade, ak vie, že nemá voľnú kapacitu. O každej žiadosti je povinný rozhodnúť.

Povinné predprimárne vzdelávanie dieťaťa, ktoré nedovŕši päť rokov veku
            Ak rodič požiada, aby bolo na povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo piaty rok veku do 31. augusta 2021, je povinný k žiadosti predložiť súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné
            vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Počet podaných žiadostí nie je obmedzený.
            Podávanie žiadostí
            Rodič môže podať žiadosť:
            - osobne,
            - poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy,
            - e-mailom alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu.
            Rodič môže žiadosť doručiť aj prostredníctvom:
            - „a) elektronického podania doručeného do elektronickej schránky materskej školy1) alebo
            - b) elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým
            podpisom.2)“.

Spádová materská škola
            Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa v materskej škole v obci, v ktorej má trvalý pobyt
            (ďalej len „spádová materská škola“), ak rodič pre dieťa nevyberie inú materskú školu. Dieťa môže plniť povinné predprimárne vzdelávanie aj v inej ako spádovej materskej škole, ak ho riaditeľ tejto materskej školy prijme na predprimárne vzdelávanie.
            Spádová materská škola sa určuje len pre deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné.
            Deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania
            Povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole trvá jeden školský rok; ak dieťa
            po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ materskej školy
            rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole
            na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
            písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom rodiča.
            Rozhodnutie riaditeľa materskej školy
            Riaditeľ materskej školy vydá rozhodnutie o prijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie
            do 15. júna školského roka, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má predprimárne vzdelávanie dieťaťa začať. (t. j. pre školský rok 2022/2023 do 15. júna 2022.)

• Návšteva

• Posledný aprílový týždeň sme boli na návšteve v rodinách Chovanových a Palackových, ktorí nám ukázali aké domáce zvieratká u nich žijú, ako sa treba o ne starať, čím sa kŕmia...Mohli sme nakrmiť ryby v jazierku, sledovali sme vývoj holuba. Odniesli sme si veľa zážitkov, za ktoré srdečne ďakujeme.